HARAJUKU obecně a LOLITA podtsyly

26. března 2012 v 23:34 | Hachiko

Harajuku móda jsou styly, které začaly vznikat v 80.letech v Tokyjské čtvrti Harajuku, proto se jí taky často říká Harajuku móda.
Mnoho amerických stylu má jakási svá pravidla, ale harajuku styl je o fantazii a představivosti. Platí jen to, že žádná hranice není. Každý si muže vytvořit něco podle sebe nebo mít nějaký ten určitý styl. V Japonsku takhle chodí oblékaná spousta dívek, ale jak sem tak vyděla tak chlapci také. Bohužel u nás (ČR a Slovensko) nemáte moc možnost někoho takového vydět. Pro mnoho lidí je to až moc sladké nebo přeplacené. Přeci jenom všichni maji radi ten stejný kopírácký styl.
Když si to tak přečtete tak to jsou jak nějaké pravidla, ale to jen protože se tato móda nedá nijak popsat. Ale nejčastější chyba je když si člověk myslí, že HARAJUKU je to same jako COSPLAY! Pokuď si to myslíte i VY, tak to jste na omylu! Jak už jsem psala výše tak Harajuku nema pravidla protože si to dělají podle sebe, přitom Cosplay napodobuje postavy z anime, což není vlastni fantazie ^^". Doufám, že jste alespoň trochu pochopili co to je. A abych nezapoměla; je ještě jeden omyl. Lolita také nepatří do tohoto stylu! Pouze (myslím) jeden druh.

A jaké jsou HRAJUKU (pod)STYLY?
Decora - charakteristikou je růžová, červená a sponečky ve vlasech = především na afině. Nezálěží na tom jak to ladí jde především o vrstvy.
Fairy Kei - růžová, sv. modra a vše "kawaii" (v prekladu fairy kei znamená - víla). Populární více u starších dívek, které rády KAWAII (roztomilé) věci.
Ganguro -tmavý obličej a světlé vlasy. Mnohdy mají zabarvené do bíla kolem očí (nedá se říci linky protože to je až moc). Dalo by se říci, že chtějí vypadat trochu evropsky.
Gyaru - původně byl pravidlem tmavý obličej, ale teď jde spíše o to vypadat bohatě ikdyž nemáte značkové věci a trošku také evropsky. Nejdůležitější jde se o sebe starat a o celkem celého outfitu!
Himegyaru -je spíše princeznovský styl. Dlouhé vlasy mají vyčesány nahoru. Nosí drahé oblečení ve zvířecích motivech a vysoké podpatky. Je to takový obnovený starý styl do dnešní doby.
Oshare Kei - v tomto stylu je trochu decora, ale i punk a rock. Takže je to roztomile růžové, ale přitom tmavé černé.
Mori Girl -Mori znamená les a proto se inspirují přírodou. Nic neí přeplácané a vše je jen jednoduché.
Dolly Kei - je hodně podobný stylu Mori Girls, ale tito se inspirují z minulosti lidma a ne přírodou.
Wamono - se inspiruje tradičním japonským oblečením-kimonem. Mají dlouhé roztáhlé rukávy a návleky.

(K jednotlivým podstylům máte napsaný úvod a při rozkliknutí na daný název se vám ukáže vše do podrobna.)

+

LOLITA a její podstyly 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nik-chan - spolutento na blogu asia time xD nik-chan - spolutento na blogu asia time xD | Web | 27. března 2012 v 6:21 | Reagovat

nik má dotaz! nik má dotaz! a když mám cosplay vymyšlený a takhle pěkně originální, je to harajuku? :-D

2 Hachiko Hachiko | Web | 27. března 2012 v 8:45 | Reagovat

[1]:  Iie, Cosplay je napodobování jak už jsem psala. Lidi napodobují postavy z anime nebo mangi, ale take sve oblíbené zpěváky v J-rocku. Když jsem se divala na to co vse patří do cosplay tak to je i napodobování někoho z knížky = stručně řečeno; stále cosplay si nevymyslelas a řídíš se podle toho vzhledu co maji. Přitom Harajuku maji sve vlastni nápady a delaji si vse podle sebe a mnohdy to az přehánění. Podívej se třeba na Kyary Pamyu Pamyu ta chce dokazat, že Harajuku móda je skvělá :D.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama