Shugo Chara! - Informace

24. března 2012 v 14:24 | Vekitty
Název: Shugo Chara (しゅごキャラ!)
Autor: Peach-pit
Počet epizod: 127
Počet chapterů: 48 (+4encore)
Počet sérií: 3
Rok vydání: 2006 (manga), 2007 (anime)

Každé dítě má vajíčko ve svém srdci. Na první pohled neviditelné, vajíčko "mého-dalšího-já". Hlavní hrdinkou příběhu je drsná Hinamori Amu, studentka Základní školy "Seiyo Academy". Ta drsňačka však není její pravý charakter. Pohodářku, za kterou jí mají její spolužáci a spoustu dalších lidí, jen předstírá. Jednoho večera se společně se svou mladší sestrou Ami a rodiči dívá na televizi, kde paní Nobuko vykládá o tzv. "Strážném anděli", neboli "Shugo Chara". Amu se chvíli zdá, jakoby mluvila na ní a vyděsí se. Nakonec od nedojezené večeře odchází se slovy: "Je to hloupost. Na strážné anděli věří jen ztroskotanci, aby se cítili lépe." Když je však o samotě, chová se tak, jak by se chovat chtěla. Chtěla by být obyčejná holka. Žádná pohodářka, ani "Cool and Spicy Girl", jak jí přezdívají.

Pomodlí se tedy k andělovi strážnému, aby jí dal odvahu a mohla být tím, kým chce. Ráno se vzbudí a zjistí, že u sebe má tři vajíčka - růžové, modré a zelené. Neví, co s nimi a tak si je pro jistotu vezme s sebou do školy. Tam zrovna procházejí "Guardiani". Taktéž studenti základní školy. Jejich "král", Hotori Tadase, si Aminých vajíček všimne jako první a hned se k ní vydal. Ta ho ale - jak se říká - "odpálkovala", i když je do něj tajně zamilovaná. Ale i ostatní Guardiani - Fujisaki Nadeshiko, Souma Kuukai a Yuiki Yaya z ní nechtěli spustit oči a chvíli jí sledovali. Na srazu si to Amu potom vyčítala a nevěděla, jak se Tadasemu omluvit. Růžové vajíčko však přebralo iniciativu a udělalo s Amu "změnu charakteru", neboli "Chara Change". Ta se zvedla ze židla, Tadasemu se omluvila a vyznala mu lásku úplně přede všemi. Najednou už na ní nemělo vajíčko vliv a ona si uvědomila, co udělala. Když Tadase řekl, že je tu někdo jiný, koho má rád, Amu utekla. Tohle ona zkrátka nebyla. Nebyla by schopná přede všemi říct něco takového. Jako ironii dodala, že by se ráda propadla do země. A jako by to už tak nebyl "den blbec", tak opravdu spadla do jámy. Růžové vajíčko vylezlo z její školní brašny a vylíhlo se. Byla v něm malá dívka, "shugo chara" jménem Ran. Říkala jí úplné nesmysli, aby vyskočila, aby létala. Opět provedla změnu charakteru a Amu z jámy opravdu vyskočila. Bohužel tak vysoko, že zkončila na uzounkém lešení a nevěděla, jak dolů. Vtom přišel Tsukiyomi Ikuto. Kluk vypadající jako kočka díky svému Guardian Chara (taktéž Shugo Chara) jménem Yoru. Zbylá dvě Amina vajíčka chtěl ukrást. Docela se mu poštěstilo, protože Amina vajíčka nebyli jedinou trofejí dne. Ukradl také legendární "Humptyho zámek", neboli "Humpy Lock" - zámek, který je určen dívce, která bude mít tři Guardian Chara. Taktéž je Humptyho zámek polovičkou pro "Dumptyho klíč", neboli "Dumpty Key", který Ikuto vlastní. Amu ho s jejími vajíčky nejprve nechala odcházet a byla zmatená. Potom se ale rozhodla, že si nenechá ukrást její-další-já a rozběhla se k Ikutovi i přes to, že pod ní byla jen úzká tyč. Ikuto vajíčka upustil a Amu se rozhodla, že je za každou cenu zachrání a skočila pro ně. Háček byl ale v tom, že padala z výšky a nebylo v jejích silách s tím něco udělat. Ran jí říkala, ať věří ve své-další-já a Amu řekla to, co minulou noc: "Dej mi odvahu!". Humptyho zámek Yoruovi vyletěl z ruky a letěl přímo Amu, která se mu nebránila a použila ho. Díky němu může odemknout své srdce a udělat "Trasformaci Charakteru", neboli "Charanari". Síla, díky které je člověk schopný využít svou sílu až na 120% a jen málokdo ji ovládá. Ikuto se diví, že je toho schopná, když je teprve začátečník. Postupně se Amu vylíhnou i další vajíčka. Druhé bylo modré vajíčko - Miki a zelené Suu.
Toto byl však krátký úryvek z prvních dílů, jelikož v nich bylo spoustu důležitých informací. Amu se nakonec musí přidat ke Guardianům a napravovat díky síle "Open Heart" takzvaná "X-vajíčka", neboli "batsutama". Z těch se jednoho dne vylíhl i "X-charakter", neboli "batsuchara". Souma Kuukai, "Jack", bude muset odejít z Guardianů, protože ze základní školy graduuje. "Královna" Fujisaki Nadeshiko musela odjet do Evropy kvůli tanci. Je nahrazena novou královnou Mashiro Rimou a Kuukai je nahrazen Sanjou Kairim. Amu se narodí nové žluté vajíčko, z které se však stalo X a od Amu na nějaký čas odešlo a spojilo se s Hoshinou Utau.
Ukáže se, že Kairi byl špehem "Eastru". Organizace, která chce pomocí X-vajíček najít zázračné vajíčko "Embryo", které údajně splní vaše tajné prání. Pracují v něm i Tsukiyomi Ikuto a Hoshina Utau. Utau je zpěvačka, která díky svým písním z dětí vytahovala vajíčka a ta se postupně přeměněvala na X-vajíčka. Ještě před ní byl však Nikaidou Yuu. Také spolupracovník Eastru. Začal v Seiyo Academy pracovat jako učitel a předváděl nemotorného a neškodného chlápka, aby se mohl dostat blíže k dětem, z kterých chce vytáhnout vajíčka a přeměnit je na X. Ten se ale díky Amu (a také díky Suu) změnil a rozhodl se pro dobro.
Nakonec se ale i Kairi rozhodne, už jen proto, že je do Amu zamilovaný, že už nebude pro Easter pracovat a bude na straně Guardianů.
Také Hoshina Utau změní názor. Přišla na to, že nezpívá pro Ikuta, do kterého je až po uši zamilovaná, i když je její bratr, ale jen proto, že je loutkou Easteru. Rozhodne se od Easteru odstoupit a začít svou kariéru od znova.
Potom přichází další série "Shugo Chara! Doki!", kde je spoustu nového dobrodružství a nových druhů vajíček. 3. sérií je "Shugo Chara! Party!", která už není v manga formě a je složená ze "Shugo Chara! Puchi Puchi!", kde vystupují jen Guardian Charas a "Shugo Chara! Doki Doki!". Zkrátka to klasické, co známe.

Víc Vám neprozradím, musíte se na to kouknout sami ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J.A, Miss Madness J.A, Miss Madness | Web | 27. září 2012 v 22:15 | Reagovat

Nevidĕla jsem a vůbec nechci.Příjde mi to jako trapárna. Růžovovlasá hlavní hrdinka? Už z toho mi je na zvracení... :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama