2NE1

24. září 2012 v 19:19 | Hachiko |  K-POP
Původ: Korea
Žánr: K-POP
Členové:
CL
BOM
MINZY
SANDARA (DARA)

2NE1 je jihokorejská dívčí skupina vytvořená YG Entertainment. Ve skupině jsou 4 členky. CL, Minzy, Bom a Dara.
Název skupiny 2NE1 je zkratka pro "nový Vývoj ve 21. století".

Skupina byla poprvé uvedena v tisku na konci roku 2008. Je to dívčí verze skupiny Big Bang, která je také ve stejné společnosti. Původně ve skupině měli být pouze tři členové - CL, Bom a Minzy, ale průběhu měsíce YG uvedl, že se ke skupině připojí i Sandara (Dara).
Název skupiny byl původně oznámen jako "21"; Nicméně, vzhledem k objevu zpěváka se stejným názvem musela skupina rychle vymýšlet nové jméno,nakonec se teda přejmenovali na "2NE1".

Historie:
Jejich uplně první píseň, ve které se skupina objevila byla "Lollipop".
Ale píseň díky, které si udělali jméno byla "Fire". Píseň má dvě verze videoklipu - "Space" a verze "Street" - vydána ve stejný den. Videa získala více než jeden milion sledovanosti za den.

Díky on-line statistikám se zjistilo že jméno skupiny se stávalo nejvíce nejvyhledávanější na internetu.Tato skupina byla také odměněna na "Cyworld Digital Music Awards",jak s "Lollipop "tak i s" Fire".Tyto skladby se stali za měsíc tak úspěšné že získali další cenu "Rookie of the Month" za květen 2009. 2NE1 vystupovali na Asia Song Festival v září 2009, vedle nich účinkovali Big Bang, Super Junior a Girl's Generation. Dne 1.července vydala skupina název písně ze svého prvního mini-alba s názvem "I Don't Care".

Jejich, ale nejpopulárnější píseň je I'm the best, která vyšla v červnu 2011 a má více jak 50 mil. shlédnutí. Jejich nejnovější píseň je I Love You, která se dost liší od jejich předchozích písniček.

Aktuálně:
Skupina se letošní rok objevila na českých obrazovkách v reklamě na Adidas Original.

*Je to můj referát do hudebky takže jsem si vše hledala a překládala sama!*
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dee Dee | Web | 24. září 2012 v 19:32 | Reagovat

Ahoj, na mém blogu mám novou rubriku poradna... jestli chceš, můžeš se taky zapojit, budu hrozně ráda!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama